Oratorij Rovte 2020

Animatorji v župniji Rovte, smo zbrali pogum in v zadnjem tednu avgusta pripravili 2 oratorija v ločenih terminih po dva dni.

Skupaj smo 24.-25. ter 27.-28.8 sprejeli 59 otrok.

Zaradi lepega vremena smo lahko večji del oratorija izvajali na prostem.

Oratorij Rovte 2020 - razne dejavnosti

Oba termina oratorija sta potekala malce drugače, okvirno pa je bil program sestavljen takole:

8:00 – jutranje varstvo

8:30 – zbiranje pri župnišču (prihod otrok)

8:45 – dvig zastave

9:00 – gledanje igrice in kateheze

10:30 – delavnice

12:00 – odmor za kosilo

12:30 – velika igra

14:15 – molitev v kapeli

15:00 – spust zastave

Tekom dveh dni smo se podali na perzijski dvor, kjer smo spoznali lepo svetopisemsko junakinjo Estero. Ta je postala kraljica in s tem sprejela veliko odgovornost. Kot judinja se je soočila z hudo nevarnostjo, s katero se spopadla z molitvijo, postom in močnim zaupanjem v Gospoda. Zgodba se je srečno končala in tudi mi smo hvaležni sklenili oratorij na dvorišču s sveto mašo v petek, popoldne.

Oratorij Rovte 2020 - Skupna masa ob zakljucku

Animatorji se izkreno zahvaljujemo gospodu župniku, Janezu Petriču za blagoslov in podporo. Hvala tudi vsem staršem za zaupanje otrok v varstvo. In nenazadnje hvala tudi vsem požrtvovalnim animatorjem, ki so ves program tudi izpeljali.

Oratorij Rovte 2020 - Animatorji

Vabilo za Oratorij

1. termin 24. in 25. Avgust

2. termin 27. in 28. Avgust

ZAUPAM, ZATO SI UPAM!

Letošnji oratorij nas bo popeljal v
zgodbo svetopisemke junakinje, kraljice Estere.
Estera je bila judovsko dekle iz Perzije.
Poročila se je s kraljem in postala kraljica. Haman pa je v tistem času pripravljal spletko proti Judom.
Ker pa je Estera tudi sama Judinja, je v vso zgodbo zelo vpletena. Ji bo uspelo razkriti zaroto proti Judom in jih na ta način rešiti?
To in še več bomo izvedeli na oratoriju.

Letos smo animatorji sklenili, da zaradi situacije s COVID – 19 pripravimo DVA ORATORIJA.
In oratorijski program skrajšamo na dva dni.
Skušali bomo upoštevati čimveč ukrepov.
Prijavijo se lahko otroci, ki so v preteklem šolskem letu obiskovali osnovno šolo.
Sprejeli bomo le 40 prvih prijavljenih otrok za vsak termin.
V dežurni loži bomo zbirali prijavnice za 1. in 2. termin do 16. 8.

Za več informacij smo vam na voljo na e-naslovu: oratorij.rovte@gmail.com

Animatorji Oratorija Rovte