Duhovna obnova Karitas Rovte 2019

Romanje, Duhovna obnova Župnijska Karitas Rovte 30. 3. 2019

Pred Župnijsko cerkvijo v Rovtah smo se zbrali ob 6:30 uri in se odpravili  proti Solčavi. Skupno se nas je odpravilo na pot 26 članov.

Pot smo med drugim izkoristili tudi za skupno molitev žalostnega dela rožnega venca,ki nas je lepo uvedel v celodnevno dogajanje.

V Solčavo smo prispeli ob 9 uri, kjer nas je ob cerkvi Marije Snežne pričakal Gospod Pater dr. Karel Gržan .

Najprej smo imeli mašo po našem namenu , po maši pa nas je gospod Karel v nagovoru spomnil, da smeh osvobaja, nas krepi in poudari prave človeške vrednote.

Na kratko smo se še zadržali v Solčavskem Muzejskem centru Rinka in se nato odpravili v Ljubno na opoldansko okrepčilo.

Po kosilu smo se odpravili na ogled cerkvene zakladnice mašnih plaščev in Cerkve sv. Frančiška Ksaverja v Radmirje.

Gospa Antonija Brglez nam je res predano in izčrpno predstavila zbirko plaščev in seveda notranjost cerkve z vso vezano zgodovino.

Pot smo nadaljevali proti Črnivcu in se ob poti ustavili še v Gornjem Gradu in si ogledali znamenito Katedralo sv. Mohorja in Fortunata.

Katedralo z njeno zgodovino nam je lepo in izčrpno predstavil gospod Župnijski upravitelj Ivan Šumljak ki nam je pripravil tudi presenečenje z pogostitvijo za kar smo mu še posebej hvaležni.

Pot smo nadaljevali preko Kamnika in Ljubljane in se vrnili domov z prijetnimi spomini v pozno popoldanskih urah.

Solčava cerkev Marije Snežne, maša pater dr. Karel Gržan, uvodni nagovor

Solčava cerkev Marije Snežne, maša pater dr. Karel Gržan, Pridiga

Solčava cerkev Marije Snežne, pater dr. Karel Gržan, duhovni nagvor 1. del

Cerkve sv. Frančiška Ksaverja Radmirje, Antonija Brglez predstavila zgodovinski pomen razstavljenih mašnih plaščev