Zlata maša Janez Petrič Župnija Rovte, 30. junij 2024

Zlata mašo daroval v somaševanju z našim rojakom msgr. Anton Trpin dekan v Šentjerneju in logaškim kaplanom Rafał Andrzej Kędzierski

Gospod Janez Petrič, zlatomašniki jubilej
v somaševanju z Anton Trpin in Rafał Andrzej Kędzierski,
Maša celoten posnetek z pametnim telefonom

Sveta maša začetni blagoslov
Gospod Janez Petrič, zlatomašniki jubilej
v somaševanju z Anton Trpin in Rafał Andrzej Kędzierski

V uvodu je Vera Logar prebrala

Zlatomašnik, bodite pozdravljeni. Prisrčno pozdravljam tudi g. Toneta Trpin in kaplana iz Logatca, g. Rafaela.

Psalmist pravi »to je dan, ki ga je naredil Gospod«. Tega se nas g. župnik se kako dobro zaveda, saj je moral kar malo pozabiti na svojo bolezen. Zavedamo pa se ga tudi vsi, ki smo pripravljali to slovesnost.

Vendar psalmist pravi naprej »veselimo in radujmo se«. In danes se z vami, g. župnik veseli celo farno občestvo.

Slovesnost zlate maše bi bila v drugačnih okoliščinah malo drugačna. Sveta maša pa ne more biti drugačna. Je naša prošnja k Bogu, da nam nakloni milosti, ki pa jih bomo deležni le, če so naša srca pripravljena. Zato poglejmo vase in priznajmo svoje grehe in napake.
Sveta mašam, uvodni nagovor Vera Logar

Homilija msgr. Anton Trpin dekan v Šentjerneju

Prošnje je prebrala Helena Rupnik

Dobri Bog, sprejmi danes našo zahvalo za 50 blagoslovljenih let župnijskega dela našega gospoda župnika Janeza, danes slavljenca zlatomašnika. Prosimo Te dobri Bog, da mu podarjaš milosti zdravja, miru in trdne vere, da bo lahko še naprej zgled vztrajnosti in zvestobe v našem občestvu.

Dobri Bog, prosimo Te, blagoslovi naše družine. Naj bo vsaka družina kraj ljubezni, medsebojnega spoštovanja in podpore, da bomo združeni v veri in medsebojni pomoči.

Gospod, hvaležni smo za vse prijatelje, ki so bili del življenja našega župnika zlatomašnika. Blagoslovi jih in jim podari zdravje, veselje in mir. Naj njihova prijateljstva ostanejo močna in naj se medsebojno podpirajo v dobrih in težkih časih.

Gospod, prosimo Te za našo cerkveno skupnost. Naj bo to kraj, kjer se vsi počutimo sprejeti in ljubljeni. Naj nas Tvoja milost vedno spremlja, da bomo lahko živeli po Tvojih naukih in delili Tvojo ljubezen med seboj in s svetom.

Dobri Bog, radi se spominjamo vseh pokojnih sorodnikov in prijateljev, ki so že odšli v večnost. Naj počivajo v Tvojem miru in naj se veselijo večnega življenja v Tvoji bližini.

Gospod, prosimo Te, da našega gospoda župnika še naprej vodiš na poti njegovega življenja. Naj bo vedno odprt za Tvojo besedo in naj v trdni veri najde moč za vse izzive in preizkušnje, ki nas spremljajo na poti tuzemskega življenja.

Maša povzdigovanje in nagovor Oče naš, Drago Malavašič

Nagovor pred molitvijo Očenaš Drago Malavašič

Dragi Bog, naš nebeški Oče,
Danes prihajamo k tebi v hvaležnosti in ponižnosti, priznavajoč vse dobre stvari, ki si jih storil za nas. Kot psalmist v Psalmu 116, v 12. in v 13. vrstici (ki je hkrati tudi zlatomašnikovo novomašno geslo) se sprašujemo:
“Kako naj povrnem Gospodu
vse, kar je storil dobrega zame?
Kelih odrešenja bom dvignil
in klical bom ime Gospodovo.”
Želimo izraziti svojo hvaležnost in zvestobo tako, da kličemo tvoje ime in priznamo tvojo dobroto v naših življenjih. Priznavamo, da si ti naš vir odrešenja, in dvigujemo svoje srce v molitvi, ko te prosimo za tvojo milost in vodstvo.
Zdaj se združujemo v molitvi, ki nas jo je učil tvoj Sin, Jezus Kristus, in te prosimo, da poslušaš naše prošnje in hvalnice, ko molimo z besedami Očenaša.

Po oznanilih sledila zahvala
Za v spomin se je podarilo mašni plašč
Maša Zahvale
zlatomašnik Janez Petrič,
zahvala Peter Istenič v imenu vernikov,
nagovor Berto Menard župan občine Logatec,
Zahvala msgr. Anton Trpin in končni blagoslov

Zahvalo v imenu faranov jo je izrekel Peter Istenič
Najprej se, obračam k tebi, vsemogočni Bog.
Hvaležni smo za vse milosti in blagoslove, ki si jih podelil našemu zlatomašniku v teh 50 letih.
Naj Tvoja dobrota in usmiljenje spremljata njegovo življenje še naprej.
Spoštovani Zlatomašnik
Farani naše župnije se danes s hvaležnostjo in veseljem zbiramo ob Vašem jubileju, ko obeležujete 50 let služenja Bogu in hkrati tudi naši skupnosti.
Ob tej slovesnosti se želimo iskreno zahvaliti za vse, kar ste storili v teh petih desetletjih.
Hvaležni smo Vam za:
* Vašo neomajno vero in trdno voljo, ki ste jo izkazovali vsak dan.
* Za Vse neštete ure, ki ste jih posvetili pripravi maš, spovedi in verouku.
* Za vse osebne pogovore in pričevanja, saj vaša služba ni le poklic, temveč tudi poslanstvo, ki ste ga izpolnjevali s srcem in dušo.
Ob tej čudoviti priložnosti Vam želimo izreči najlepše želje za prihodnost.
Naj Vas še naprej
spremljata Božja milost in blagoslov, naj Vam Bog podari zdravje, moč in veselje, da bo vaše služenje še naprej, naša pot do večnega življenja.
Vaše delo naj bo , vir navdiha in luči za vse nas. Iz srca Vam hvala za vse, kar ste storili in še
boste storili. Bog Vas živi in blagoslovi!
Vaši Farani
Vsi posnetki na YouTube