Mašni nameni od 30.6.2024 do 21.7.2024
Nedelja 30.6.2024 |
13. NEDELJA MED LETOM Prvi mučenci rimske Cerkve 7:30h - za farane 10h + Marija Cigale , obletna , Rovtarske Žibrše 20 Zlata maša (50 – letnico duhovništva) obhaja naš župnik g. Janez Petrič v somaševanju z msgr. Anton Trpin |
Ponedeljek 1.7.2024 |
Estera, svetopisemska žena 19h + Anton Lazar , godovna , Petkovec 43a |
Torek 2.7.2024 |
Janez Frančišek Regis, duhovnik 19h + Marija Leskovec , obletna , Rovte 104 |
Sreda 3.7.2024 |
Sveti TOMAŽ, apostol, praznik 19h + Andrej Loštrek , obletna , Rovte 72a |
Četrtek 4.7.2024 |
Sveti Urh, škof Elizabeta Portugalska, kraljica 19h + Božidar Gole , obletna , Rovte 77b |
Petek 5.7.2024 PRVI PETEK |
sveti CIRIL, menih in sveti METOD, škof, slovanska apostola, sozavetnika Evrope, slovesni praznik 19h + starši Kogovšek in Gantar in sestra Danica , Petkovec 22b |
Sobota 6.7.2024 PRVA SOBOTA |
Marija Goretti, devica in mučenka 19h + Olga Burnik , trideseti dan , Rovte |
Nedelja 7.7.2024 |
14. NEDELJA MED LETOM, NEDELJA SLOVENCEV PO SVETU Smrtni dan (+1963) božjega služabnika škofa Antona Vovka 7:30h - za farane 10h + Cita, Pavle in sin Pavle Loštrek, dano iz Ljubljane |
Ponedeljek 8.7.2024 |
Hermina, devica in mučenka 19h + Ošlajevi , Petkovec 6a |
Torek 9.7.2024 |
Sveti Avguštin Zhao Rong, duhovnik in drugi kitajski mučenci 19h + Janica Pivk , godovna , Rovtarske Žibrše 13 |
Sreda 10.7.2024 |
Amalija, redovnica Rufina, mučenka 19h + Franc Trpin, obletna in Zdravka, dano iz Logatca |
Četrtek 11.7.2024 |
Sveti BENEDIKT, opat, zavetnik Evrope, praznik 19h - v zahvalo za 50 let življenja , Rovtarske Žibrše 13 |
Petek 12.7.2024 |
Sveti Mohor in Fortunat Oglejska, mučenca 19h + Miroslav Moljk , obletna , Rovtarske Žibrše 4 |
Sobota 13.7.2024 |
Henrik, kralj Evgen, škof in mučenec 19h + Vinko Slabe , godovna , Petkovec 16 |
Nedelja 14.7.2024 |
15. NEDELJA MED LETOM Kamil de Lellis, duhovnik 7:30h - za farane 10h + Vladislav Pivk , obletna , Rovte 32 |
Ponedeljek 15.7.2024 |
Sveti Bonaventura, škof in cerkveni učitelj 19h + Pavel Lukan in sin Pavle , obletna , Praprotno Brdo 3 |
Torek 16.7.2024 |
Karmelska Mati Božja, god 19h + Vilka Treven , obletna , Petkovec 38b |
Sreda 17.7.2024 |
Aleš, spokornik 19h + Janez Treven , obletna , Petkovec 46 |
Četrtek 18.7.2024 |
Friderik (Miroslav) škof in mučenec 19h - za zdravje in v zahvalo za 80 let življenja , Rovte 165 |
Petek 19.7.2024 |
Justa, mučenka 19h + iz družine Osterman , Rovtarske Žibrše 36 |
Sobota 20.7.2024 |
Sveta Marjeta Antiohijska, devica in mučenka 19h + Anton Trpin , godovna , Rovte 117 in + Kovačevi |
Nedelja 21.7.2024 |
16. NEDELJA MED LETOM – KRIŠTOFOVA, MARJETNA 7:30h - za farane 10h - na Praprotnem brdu: za zdravje , Praprotno Brdo 4 |