Nedelja
24.3.2024
6. POSTNA NEDELJA – CVETNA NEDELJA GOSPODOVEGA TRPLJENJA
7:30h
-
za farane
10h
+
Jožef Jesenko
, godovna
, Rovte
34
14h
-
Križev pot, molijo ga ključarji in gospodarski svet in blagoslov z Najsvetejšim
Ponedeljek
25.3.2024
Velikega tedna
Sklep Tedna družine
18h
+
starši Molk in Laknar
, obletna
, Rovtarske Žibrše
9
Torek
26.3.2024
Velikega tedna
Evgenija, mučenka
18h
+
Jože in Marija Nagode
, Podpesek
Sreda
27.3.2024
Velikega tedna
Peregrin, redovnik
18h
+
Frida Rupnik
, dano Rovte
158
Četrtek
28.3.2024
V E L I K I
Milada (Marija Praška), devica
SPOMINSKI DAN JEZUSOVE ZADNJE VEČERJE
19h
+
Jože, godovna, Ivanka Cigale in Majda Mesec
, Rovtarske Žibrše
30
Petek
29.3.2024
V E L I K I
Bertold, redovni ustanovitelj
SPOMINSKI DAN JEZUSOVEGA TRPLJENJA IN SMRTI NA KRIŽU
15h
-
Molitev križevega pota v cerkvi
19h
-
Bogoslužje v čast Gospodovemu trpljenju
Sobota
30.3.2024
V E L I K A
Andrej Savojski, vojvoda
7h
-
Blagoslov vode in velikonočnega ognja pri pokopališkem križu
19h
– Začetek velikonočne vigilije, sveta maša:
+
Francka Petkovšek
, Rovte
131
Prehod na poletni čas, kazalci 1 uro naprej!
Nedelja
31.3.2024
VELIKONOČNA NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA, slovesni praznik
7h
– Vstajenje v božjem grobu, velikonočna procesija po običajni poti, zahvalna pesem, sveta maša: za farane
10h
+
Jože in Gabrijela Kržišnik
, godovna
, Rovte
5a
Ponedeljek
1.4.2024
v velikonočni osmini
Tomaž Telentinski, misijonar, mučenec
7:30h
+
Neža Filipič
, obletna
, Rovte
100a
10h
+
Marija Jereb
, obletna
in vsi
+
iz družine Jereb in Marjana Rupnik
, Rovte
41c
Torek
2.4.2024
v velikonočni osmini
Frančišek Paolski, puščavnik
19h
+
Martin Pavlin in Jože Treven
, Rovte
13
Sreda
3.4.2024
v velikonočni osmini
Sikst I., papež in mučenec
19h
+
Francka Petkovšek
, trideseti dan
, Rovte
131
in
+
Frančiška Treven
, Rovte
13, mašuje gospod Jože Treven
Četrtek
4.4.2024
v velikonočni osmini
Izidor Seviljski, škof in učitelj
19h
+
Marija in Valentin Križaj
, Rovte
10a
Petek
5.4.2024
v velikonočni osmini
Prvi Petek
Vincencij Ferrer, duhovnik
19h
+
Rozalija Trček, obletna in Frančišek
, Rovte
114
Sobota
6.4.2024
v velikonočni osmini
PRVA - DUHOVNIŠKA
Irenej iz Srema, mučenec
9h
-
Maša na Vrhu Svetih Treh Kraljev
Nedelja
7.4.2024
2. VELIKONOČNA-BELA NEDELJA, NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA
Janez Krstnik de la Salle
7:30h
-
za farane
10h
-
v zahvalo za 70 let življenja in za 50 let skupnega življenja