Ostala oznanila

* Na 26. nedeljo med letom obhajamo v slovenski Cerkvi Slomškovo nedeljo, v naši župniji pa Mihelovo nedeljo in farno žegnanje.
Ob 10. uri bo blagoslov novega župnišča in zvonov ob 100 – letnici nabave novih zvonov v župnijski cerkvi. Župnišče in zvonove bo blagoslovil ljubljanski pomožni škof in generalni vikar dr. Franc Šuštar, nato bo daroval sveto mašo. Po maši bo darovanje za kritje stroškov župnišča in za odplačilo posojila in dolga. Darovanje priporočam.

Pritrkovalci ali »penkarji« iz različnih župnij bodo izmenjaje izvabljali melodije iz štirih bronastih zvonov, Bogu v čast in slavo. Gre za slovensko izvirnost in posebnost.

* V četrtek (29. 9.) praznujemo god nadangelov Mihaela, Gabriela in Rafaela. Naša župnijska cerkev je posvečena nadangelu Mihaelu. Slika v prezbiteriju predstavlja boj nadangela Mihaela z zavrženimi angeli, ki jo je na pragu prve svetovne vojne 1914 naslikal pozabljeni slikar Vrhničan Simon Ogrin.
Na ta dan se v večjem številu udeležite svete maše. Prosimo nadangela, naj nam pomaga v boju zoper zlo in greh. Kdo je kakor Bog?

* V petek 30. septembra goduje sveti Hieronim, prevajalec Svetega pisma. Ta dan bo sveta maša v cerkvi svetega Hieronima na Petkovcu ob 18 uri.

* Mesec oktober, ki ga začenjamo v soboto 1. oktobra, je posvečen molitvi rožnega venca.
V cerkvi ga bomo molili vsak dan pred sveto mašo, ob nedeljah bo rožnovenska pobožnost v cerkvi ob 14 uri z litanijami Matere Božje in blagoslovom.
Prav je, da tudi po naših družinah poživite molitev rožnega venca. »Molitev rožnega venca je najmočnejše orožje današnjega časa« (Sveti Janez Pavel II.) »Moli, moli , rožni venec, ljubljeni slovenski krov, zvesto nad teboj počival bo Marijin blagoslov«.

* Na prvi petek v mesecu oktobru (7. 10.) bom v dopoldanskem času obiskal in obhajal bolne in starejše po domovih. Po večerni maši bomo zmolili litanije Srca Jezusovega in posvetilno molitev ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

* V soboto 8. oktobra je v župniji dan celodnevnega češčenja. Sveta maša bo dopoldne ob 9 h in popoldne ob 17 h.
Dopoldne bo prilika za sveto spoved od 8 h do 12 h in popoldne od 15 h do 17 h.
Sveto Rešnje Telo bo izpostavljeno dopoldne po maši do 12 h in popoldne od 15 h do 17 h.

Vzemite si čas in pridite k mašam in osebnemu češčenju in molitvi.

* V ponedeljek 10. oktobra je po večerni maši v veroučni učilnici priprava na krst za starše in botre. Starši prinesite k pripravi rojstni list otroka in družinsko knjižico, botri pa, če so iz druge župnije potrdilo o sposobnosti za krstnega botra.

* V sredo 12. oktobra je po maši v veroučni učilnici prvo srečanje za člane ŽPS v novem pastoralnem letu.

Molitev za sinodo 2021-2023

Pred Teboj smo, Sveti Duh,
ko smo zbrani v Tvojem imenu.

Samo ti nas vodi,
bodi doma v naših srcih;
pokaži nam pot, po kateri naj gremo,
in kako naj hodimo po njej.

Šibki smo in grešni;
ne dopusti, da bi širili nered.
Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti
ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja.

Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost,
da bomo lahko skupaj hodili večnemu življenju naproti
in se ne bomo oddaljili od poti resnice
in od pravičnosti.

Vse to Te prosimo,
ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času,
v občestvu z Očetom in Sinom
na vekov veke.

Molitev za domovino ob 30-letnici slovenske države

Gospod Bog, ob 30-letnici države Slovenije slavimo tvojo dobroto.
Zahvaljujemo se ti za vse Tvoje milosti in varstvo.
Naj bomo ponosni na svoje korenine, iz njih živimo in rastemo.
Sveti Duh, podeli nam zdravo pamet in ustvarjalni pogum!
Emanuel – Bog z nami, obvaruj nas vsega, kar ogroža naše telesno, duševno in duhovno zdravje.
Mati Marija in sv. Jožef, izprosita milost našim družinam, da bodo odprte za življenje in šole ljubezni za nove rodove.

Molitev za zdravje
v času epidemije koronavirusa COVID-19

Usmiljeni Oče,
tvoj Sin se je rodil, da bi nas odrešil.
Prosimo te, podeli vsem, ki trpijo zaradi epidemije,
zdravje, potrpežljivost in moč.
V svoji dobroti tolaži bolnike in njihove svojce,
nam pa odpri oči za vsako stisko in daj,
da bomo trpečim pomagali z dejanji.
Naj tudi v bolezni, trpljenju in preizkušnjah doživljamo tvojo bližino.
Podpiraj zdravstvene delavce in vse, ki skrbijo za bolnike.
Prosimo te, naj bodo cepiva in zdravila dostopna vsem, ki jih potrebujejo.
Rajnim bratom in sestram, ki so izgubili boj z boleznijo,
nakloni večno veselje, njihovim svojcem pa tolažbo vere in pogum.
Prosimo te, naj epidemija preneha,
da bomo mogli živeti v miru in blaginji.
Po Kristusu, našem Gospodu.
Amen.

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.