Ostala oznanila

* V nedeljo, 9. junija obhajamo binkoštno nedeljo. Z njo se zaključimo 50 – dnevni velikonočni čas. Velikonočno svečo odnesemo od anbona. Za tem časom nastopi »Čas med letom«. Liturgična barva je zelena.

* Na binkoštni ponedeljek obhajamo praznik Marije Matere Cerkve. Sveta maša bo ob 8h in 19h.

* Na god Svetega Vida (15. 6) je maša ob 19h na Petkovcu. Po maši je blagoslov vode za kropljenje.

* Župnijska Karitas Rovte organizira že 26. romanje na »51. romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje«, ki bo v soboto, 15. junija. Ob 10h bo sveto mašo daroval mariborski nadškof, msgr. Alojzi Cvikl.
Odhod avtobusa iz Rovt iz pred cerkve je v soboto 15. junija 2019 ob 7. uri zjutraj. Večernice bodo v župniji KRIŽE, ter obiskal grob prejšnjega župnika: Franc Dolžan. PRIJAVA: V župnišču po večernih mašah in po telefonu: 01 750-10-59 ali Ronko: tel 040 522 140

* Spominska sveta maša na morišču Stari Hrastnik, kjer je poslednje počivališče mnogih rovtarskih domobrancev, bo na nedeljo Svete Trojice, 16. junija 2019 ob 16. uri. Po maši bo kratka spominska slovesnost. Mašo bo daroval g. Anton Trpin, župnik in dekan v Šentjerneju. Odhod avtobusa iz Rovt 12:30h. Prijave zbira Nova Slovenska zaveza tel: (01) 425 15 37 e-pošta: info@zaveza.si.

* V četrtek 20. junija obhajamo slovesni in zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Sveti maši bosta ob 8h in ob 19h. Ker je praznik zapovedan se udeležimo svete maše. Prvi kristjani so iz Evharistije živeli, zato so dejali »Brez Gospodovih skrivnosti ne moremo biti«

* Telovska procesija bo ob ugodnem vremenu v nedeljo po jutranji maši (23. 6.) potekala skozi naselje Rovte. Evangelij in blagoslov je pri štirih kapelicah. Po procesiji je zahvalna pesem.

* Podpisana veroučna spričevala veroučenci oddajte do konca meseca junija v cerkvi na stranska oltarja po maši, ali v poštni nabiralnik na župnišču.

* Na praznik apostola Petra in Pavla (29.6.) je pri maši nabirka namenjena za takoimenovani »Petrov novčič«. S to nabirko papež podpira karitativna dela v najrevnejših predelih Katoliške Cerkve.

* V soboto 29.6. pa bo v Češirkovem gozdu, na kraju, kjer so l.1942 ubili Mihovca in še 10 drugih kmetov iz Podlipe in Zaplane, mašo daroval lazarist Pavle Novak. Maša za pobite bo ob 16h, peš romanje iz Rovt, izpred cerkve, bo ob 14:30. Tisti s prevozom parkirajo pri lovski koči. Od tam je do morišča še približno100m. V primeru slabega vremena bo maša pri lovski koči, na kraju morišča pa bo samo blagoslov križa.

* Na praznik apostola Petra in Pavla bodo posvečeni slovenski novomašniki iz ljubljanske nadškofije.
** Gregor Bregar, roj. 4. 4. 1983, iz župnije Ljubljana-Šentvid
** Tadej Lazar, roj. 19. 7. 1994, iz župnije Dol pri Ljubljani
** Rok Pogačnik, roj. 27. 6. 1993, iz župnije Radovljica
** Vito Urbanija, roj. 4. 6. 1994, iz župnije Moravče
Mašniško posvečenje bo v ljubljanski stolnici 29. junija ob 9. uri

* Prenova v Duhu Logatec vabi na Sveto mašo za ozdravitev družinskega debla, slavljenje in molitev nad posameznikom v nedeljo 23.6. ob 19h v cerkev v Dolnji Logatec.

Spoštovani!

Tudi letos Vas vabimo na slovesnost h Kapeli mučencev,
 ki bo v Šentjoštu, v nedeljo, 30. junija 2019 ob 10. uri.
Sv. mašo bo daroval Anton Slabe ,
slavnostni govornik bo prvi predsednik vlade Republike Slovenije  Lojze Peterle .
V kulturnem programu  se bomo spomnili naših tet, ki so v težkih med in povojnih časih stopale po poti pogumnih odločitev.

Vljudno vabljeni!
Odbor za Kapelo mučencev, Župnija Šentjošt, Kulturno društvo Šentjošt

* Redna srečanja Prenove v Duhu v Logatcu so vsak torek po večerni maši v kapeli doma Marije in Marte.

* Vsak četrtek je pol ure pred večerno mašo molitev pred Najsvetejšim.

Župnijska Karitas Rovte obvešča, da se lahko dobi rabljena oblačila in čevlje v skupnem skladišču Rdečega Križa in Karitas v kleti nove Občine, Tržaška 50a, vsako sredo med 15h in 17h.