Ostala oznanila

Zahbvala vsem dobrotnikom, ki ste na kakršenkoli način pomagali ljudem v stiski

* V nedeljo 19. 11. je pri maši ob 10h srečanje zakonskih jubilantov, tistih, ki obhajajo 10, 20, 25, 30, 40, 50, 60 let. Sveto mašo in nagovor bo imel pater Tomaž Mikuž iz Ljubljane. Srečanja se udeležite tudi tisti, jubilanti ki niste prejeli vabila. Po maši bo v spodnjih prostorih prizidka pogostitev in družabno srečanje.

* V tednu od 19. 11. do 26. 11. obhajamo »Teden zaporov.« Geslo je »Trudimo se.« Vzeto je iz Pavlovega pisma Filipljanom 3,12: »Ne kakor, da bi to že dosegel ali prišel do popolnosti, vendar pa se trudim, da bi to osvojil, ker je tudi mene osvojil Jezus Kristus.«

* V sredo 22. 11. je ob 19h v veroučni učilnici srečanje za člane ŽPS. Tema srečanja za mesec november je: Vera kot živa, ljubezniva Božja navzočnost; priročnik za ŽPS Iz roda v rod, str. 11, št. 3.

* V sredo 22. 11. obhajamo god Svete Cecilije, device in mučenke in zavetnice cerkvene glasbe, pevcev, zborovodij in organistov. Ta dan bo maša izjemoma v cerkvi ob 18h. Ob tej priliki se zahvalim vsem pevcem, organistom in zborovodjam za oblikovanje pri nedeljskih, prazničnih in drugih bogoslužnih opravilih.

* V četrtek 23. 11. obhajamo obletnico posvetitve nadškofa Stanislava Zoreta (2014). Spomnili se ga bomo pri maši in v naših osebnih molitvah.

* Na zadnjo nedeljo cerkvenega leta, 26. 11., ko obhajamo praznik Kristusa Kralja vesoljstva, sklepamo »Teden zaporov« in začenjamo »Teden Karitas«. To nedeljo bo popoldne ob 15h srečanje za člane ŽPS iz župnij Vrhniške dekanije v župniji Dolnji Logatec. Najprej je v cerkvi adoracija, nato v Jožefovi dvorani predavanje dr. Katarine Kompan Erzar. Sledil bo še pogovor.

* V ponedeljek 27. 11. bo po maši srečanje za člane Župnijske Karitas.

* Na prvi petek v mesecu decembru 1. 12. bom v dopoldanskem času obiskal in obhajal bolne in starejše po domovih. Po večerni maši bodo litanije Srca Jezusovega, posvetilna molitev in blagoslov z Najsvetejšim.

* Na prvo soboto 2. 12. bo maša ob 18h. Po maši bomo zmolili litanije Matere božje, molili za duhovne poklice in prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

* Prva adventna nedelja 3. 12. je nedelja Karitas. Nabirka je to nedeljo namenjena za Karitas, 1/3 za domačo župnijsko, 2/3 za škofijsko Karitas.
V Cerkvi pa pričenjamo adventni čas. To je čas priprave na Božični čas. Berila in Evangeliji za nedelje in praznike so: »leto B«, berila in Evangeliji za delavnike: leto 1. Barva liturgičnih oblačil je vijolična, kar pomeni upanje in resnost časa, v katerem se nahajamo. Na to nedeljo je pri obeh mašah blagoslov adventnega venca, ki simbolizira našo duhovno pripravo na praznik Jezusovega rojstva. Vse štiri adventne nedelje bomo popoldne ob 14h molili rožni venec in litanije Matere božje. Kot v mesecu oktobru, ga bodo tudi v adventu molili birmanci in birmanke.

* Duhovne vaje, za birmance bodo v dveh skupinah skupaj z birmanci iz župnije Vrh – Sveti trije kralji, pri Svetem Duhu, v Hiši kruha pri Škofji Loki.
Prvi termin: petek 1. 12. od 18h do sobote, 2. 12. zvečer.
Drugi termin: petek 15. 12. od 18h do sobote 16. 12. zvečer.
Vse informacije, navodila in prijavnice bodo birmanci prejeli pri verouku.

* Birmanske prijavnice skupaj s potrdilom za botre, oddajte pri verouku do Božiča, izpolnjena s svojimi osebnimi podatki, podatki staršev in botrov.

Vabilo
Prenova v Duhu Dolnji Logatec vabi k sveti maši za ozdravljenje notranjih ran in molitev nad posameznikom in slavljenjem, v petek, 19. novebra ob 19h v cerkvi v Dolnjem Logatcu.

* Vsak torek so redna srečanja Molitvena skupina Prenova v Duhu v Dolnjem Logatcu po večerni sveti maši, ki je ob 18h, v kapeli v domu M&M.

* Otroci ali veroučenci, ki bi radi postali ministranti, se prijavite župniku.

* Otroci, ki čutite veselje do petja pri maši se vključite v otroški pevski zbor.

* Sodelovanje pri maši: Ko duhovnik pred Evangelijem moli vzklik Aleluja z vrstico ali pevci pojejo Alelujo vsi v klopeh vstanete, ne le takrat, koko duhovnik že začne brati Evangelij. Stoja pri maši pomeni: Pripravljen sem, da poslušam Evangelij.
Ko duhovnik povabi vernike z molitvijo: Molite bratje in sestre, da Bog vsemogočni Oče sprejme našo daritev«, odgovorite: »Naj SPREJME, Gospod, daritev iz tvojih rok…, ne pa spremlja…

* Vsak četrtek je pol ure pred večerno mašo molitev pred Najsvetejšim.

Župnijska Karitas Rovte obvešča, da se lahko dobi rabljena oblačila in čevlje v skupnem skladišču Rdečega Križa in Karitas v kleti nove Občine, Tržaška 50a, vsako sredo med 15h in 17h.