Ostala oznanila

* V nedeljo 25. 8. ob 15h bo v župnijski cerkvi spominska maša za vse pobite domobrance,  druge žrtve I., II. svetovne vojne, vojne za Slovenijo in za vse žrtve totalitarnih in avtoritarnih režimov
Sveto mašo bo vodil dr. Anton Stres, upokojeni škof.
Po maši bo spominska slovesnost pri Kapelici
v spomin na vse pobite domobrance, druge žrtve I., II. svetovne vojne in vojne za Slovenijo,
ob Evropskem dnevu spomina na žrtve totalitarnih in avtoritarni režimov
in 75-letnico postavitve domobranske kapelice, posvečene Mariji, kraljici Slovencev.
govornik bo dr. Janez Zorec.

* V ponedeljek, 26. 8. je zvečer po maši priprava na krst za starše in botre. K pripravi starši prinest družinsko knjižico in rojstni list otroka, botri pa, če so iz druge župnije, pa potrdilo, da so sposobni za botra.

* V tednu od 26. 8. do petka 30. 8. bo vpis veroučencev v posamezne skupine ali razrede. Tudi vpis v 1. razred. Ob vpisu boste prejeli katekizme in delovne zvezke ter liturgične zvezke. Kdor želi bo lahko naročil ilustrirano revijo »Mavrica« za veroučno leto 2019/20. (10. številk).

* V četrtek, 29. 8. je po večerni maši srečanje za člane Karitas.

* Za prvi petek, 6. 9. bom v dopoldanskem času obiskal in obhajal bolne in starejše po domovih. Po večerni maši bomo zmolili litanije Srca Jezusovega s posvetilno molitvijo in prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

* V nedeljo 8. septembra praznujmo praznik Marijinega rojstva, čeprav je maša 23. nedelje med letom. To nedeljo obhajamo tudi katehetsko nedeljo ob začetku veroučnega leta. Prav je, da se starši skupaj z veroučenci udeležite svetih maš in prosite za blagoslov vaših otrok ob začetku veroučenega leta.
Popoldan ob 15h je maša ob srečanju bolnih, invalidov in starejših, organizira že 26. leto Župnijska Karitas Rovte. Sveta maša bo daroval in vodil bolniški duhovnik Miro Šlibar. Pol ure pred sveto mašo in med mašo bo prilika za sveto spoved, med mašo bo tudi podelitev zakramenta bolniškega maziljenja. Po končni maši ste vabljeni v bližnje prostore otroškega vrtca.
Župnijska Karitas Rovte se tudi priporoča dobrim gospodinjam za pecivo in narezek. Le tega prinesite v otroški vrtca od 13h do 14h. Že v naprej hvala.
Na praznik Marijinega rojstva je maša tudi v župniji Vrh Sveti Trije Kralji ob 10h kod romarski shod.

* Z rednim veroukom pričnemo v ponedeljek 9. septembra. Zaradi gradnje župnišča in zasedenost ostalih prostorov v prizidku bo verouk potekal v cerkvi in v prostoru nad zakristijo. Spored verouka si oglejte na oglasni deski pod zvonikom.

Spored verouka in delovnih zvezkov (DZV), učbenikov in liturgičnih zvezkov (LZV) v veroučnem letu 2019/2020.
Razred Dan Ura Naslov delovnega zvezka
1.r. Ponedeljek (N) 16h Praznujemo in se veselimo DZV
2.r. Torek (N) 16h Praznujmo z Jezusom DZV
3a.r. Ponedeljek 15h Kristjani praznujemo skupaj DZV
3b.r. Torek 15h Kristjani praznujemo skupaj DZV
4a.r. Ponedeljek 16h Pot v srečno življenje Kat
4b.r. Torek 16h Pot v srečno življenje Kat.
5.r. Petek 15h Znamenja na poti k Bogu Kat.
6.r. Petek 16h Skupaj v novi svet Kat.
7.r. Sreda 15h Kdo je ta?
Kdo je ta?
Kat.
DZV
8.r. Četrtek 15h Pridi sveti Duh Kat.
9.r. Četrtek 16h Pridi sveti Duh Kat.

Prenova župnišča. Gradnja lepo napreduje, vendar računamo na velikodušno podporo krajanov in župljanov, vseh, ki spoštujejo in razumejo potrebnost urejenega in funkcionalnega župnišča. Hvaležni bomo za vsak prispevek ne glede na višino. Kdor zmore več, naj dobro voljno prispeva več. Vašo denarno pomoč lahko nakažete tudi preko spletnih bank ali direktno v župnišču.

Namen: Donacija za župnišče, Koda namena: CHAR
IBAN prejemnika: SI56 0202 5009 2511 429, Sklic: S00 2019-01
Ime, ulica in kraj prejemnika: Župnija Rovte, Rovte 95, 1373 Rovte

Galerija sliik

Ob prenovi župnišča bodo na razpolago dobro ohranjena dvojna garažna vrata in zamenjana strešna kritina, zato NUDIMO rabljeno, iz župnišča izgrajeno:

• strešno kritino BRAMAC – cca 400 m2 in
  • dvoja garažna, dvokrilna vrata ( 245 x 210 cm), iz župnišča.

Interesenti pokličite na telefonsko številko 041 276 720.

* Vsak četrtek je pol ure pred večerno mašo molitev pred Najsvetejšim.

Župnijska Karitas Rovte obvešča, da se lahko dobi rabljena oblačila in čevlje v skupnem skladišču Rdečega Križa in Karitas v kleti nove Občine, Tržaška 50a, vsako sredo med 15h in 17h.