Mašni nameni od 24.3.2024 do 7.4.2024
Nedelja 24.3.2024 |
6. POSTNA NEDELJA – CVETNA NEDELJA GOSPODOVEGA TRPLJENJA 7:30h - za farane 10h + Jožef Jesenko , godovna , Rovte 34 14h - Križev pot, molijo ga ključarji in gospodarski svet in blagoslov z Najsvetejšim |
|
Ponedeljek 25.3.2024 Velikega tedna |
Sklep Tedna družine 18h + starši Molk in Laknar , obletna , Rovtarske Žibrše 9 |
|
Torek 26.3.2024 Velikega tedna |
Evgenija, mučenka 18h + Jože in Marija Nagode , Podpesek |
|
Sreda 27.3.2024 Velikega tedna |
Peregrin, redovnik 18h + Frida Rupnik , dano Rovte 158 |
|
Četrtek 28.3.2024 V E L I K I |
Milada (Marija Praška), devica SPOMINSKI DAN JEZUSOVE ZADNJE VEČERJE 19h + Jože, godovna, Ivanka Cigale in Majda Mesec , Rovtarske Žibrše 30 |
|
Petek 29.3.2024 V E L I K I |
Bertold, redovni ustanovitelj SPOMINSKI DAN JEZUSOVEGA TRPLJENJA IN SMRTI NA KRIŽU 15h - Molitev križevega pota v cerkvi 19h - Bogoslužje v čast Gospodovemu trpljenju |
|
Sobota 30.3.2024 V E L I K A |
Andrej Savojski, vojvoda 7h - Blagoslov vode in velikonočnega ognja pri pokopališkem križu 19h – Začetek velikonočne vigilije, sveta maša: + Francka Petkovšek , Rovte 131 Prehod na poletni čas, kazalci 1 uro naprej! |
|
Nedelja 31.3.2024 |
VELIKONOČNA NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA, slovesni praznik 7h – Vstajenje v božjem grobu, velikonočna procesija po običajni poti, zahvalna pesem, sveta maša: za farane 10h + Jože in Gabrijela Kržišnik , godovna , Rovte 5a |
|
Ponedeljek 1.4.2024 v velikonočni osmini |
Tomaž Telentinski, misijonar, mučenec 7:30h + Neža Filipič , obletna , Rovte 100a 10h + Marija Jereb , obletna in vsi + iz družine Jereb in Marjana Rupnik , Rovte 41c |
|
Torek 2.4.2024 v velikonočni osmini |
Frančišek Paolski, puščavnik 19h + Martin Pavlin in Jože Treven , Rovte 13 |
|
Sreda 3.4.2024 v velikonočni osmini |
Sikst I., papež in mučenec 19h + Francka Petkovšek , trideseti dan , Rovte 131 in + Frančiška Treven , Rovte 13, mašuje gospod Jože Treven |
|
Četrtek 4.4.2024 v velikonočni osmini |
Izidor Seviljski, škof in učitelj 19h + Marija in Valentin Križaj , Rovte 10a |
|
Petek 5.4.2024 v velikonočni osmini Prvi Petek |
Vincencij Ferrer, duhovnik 19h + Rozalija Trček, obletna in Frančišek , Rovte 114 |
|
Sobota 6.4.2024 v velikonočni osmini PRVA - DUHOVNIŠKA |
Irenej iz Srema, mučenec 9h - Maša na Vrhu Svetih Treh Kraljev |
|
Nedelja 7.4.2024 |
2. VELIKONOČNA-BELA NEDELJA, NEDELJA BOŽJEGA USMILJENJA Janez Krstnik de la Salle 7:30h - za farane 10h - v zahvalo za 70 let življenja in za 50 let skupnega življenja |