Oznanilo 3 tedne

Mašni nameni od 29.3.2020 do 19.4.2020


Nedelja

29.3.2020
Prehod na poletni čas - kazalce za 1 uro naprej!

5. Postna nedelja

7:30h
-
za farane

10h
+
starši Malovrh
, obletna
, Rovte
42

14h
-
Križev pot odpade zaradi epidemije korona virus
Ponedeljek

30.3.2020
5. postnega tedna
Sv. Janez Klimak, opat

19h
+
Marjan Brenčič
, godovna
, Petkovec
39
Torek

31.3.2020
5. postnega tedna
Kornelija, mučenka

19h
+
Janez Treven
, obletna
, Praprotno Brdo
17
Sreda

1.4.2020
5. postnega tedna
Sv. Tomaž Tolentinski, misijonar in mučenec

19h
+
starši Nagode
, Rovtarske Žibrše
14

in
+
Frančiška Treven
, obletna
, Rovte
13, (mašuje g. Jože Treven)
Četrtek

2.4.2020
5. postnega tedna
Sv. Frančišek Paolski, puščavnik

19h
+
Julijana, obletna in Matevž Lukančič
, Rovte
127
Petek

3.4.2020
postni petek

Prvi Petek

5. postnega tedna
19h
+
Zalejški
, Rovte
106
Sobota

4.4.2020
Prva duhovniška

5. postnega tedna
Sv. Izidor, škof in učitelj

8h
+
Anton Bradeško
, Hlevni vrh
5
Nedelja

5.4.2020
6. Postna nedelja - Cvetna nedelja

Nedelja Jezusovega trpljenja

7:30h
-
za farane

10h
+
Trpinovi
, godovna
, Petkovec
28

blagoslov zelenja v zaprti cerkvi brez navzočnosti vernikov.
Verniki doma pripravijo zelenje, butare in blagoslovijo z blagoslovljeno vodo.
Ponedeljek

6.4.2020
Velikega tedna
Sv. Irenej iz Srema, škof in mučenec

19h
+
Julijana in Adolf Logar
, Rovte
46e
Torek

7.4.2020
Velikega tedna
Sv. Janez Krstnik de la Salle, duhovnik in redovni ustanovitelj

19h
+
Franc Jurca
, obletna
, Petkovec
17
Sreda

8.4.2020
Velikega tedna
Sv. Maksim in Timotej, mučenca

19h
+
starši in bratje Trpin
, Rovtarske Žibrše
38
Četrtek

9.4.2020
Veliki četrtek
Sv. Maksim Aleksandrijski, škof

19h
+
Rupertovi
, obletna
, Petkovec
13
Petek

10.4.2020
Veliki petek
Ezekijel, prerok

15h
-
Križev pot
Sobota

11.4.2020
Velika sobota
Stanislav, škof in mučenec

15h
-
Blagoslov jedil v zaprti župnijski cerkvi brez navzočnosti vernikov za vso župnijo in za vse podružnice.
Verniki doma sami spoštljivo blagoslovijo jedila.

19h
+
starši Menard in Janez Menard
, obletna
, Rovte
66
Nedelja

12.4.2020
Velika Noč Gospodovega Vstajenja, slovesni praznik

7:30h
-
za farane

10h
+
starši Jereb in starši Lebar
, obletna
, Rovte
41c
Ponedeljek

13.4.2020
V Velikonočni osmini
7:30h
+
Rudi Nartnik in Zvonka
, obletna
, Rovte
29

10h
+
Tončka in Jožef Treven
, godovna
, Petkovec
11b
Torek

14.4.2020
V Velikonočni osmini
Tiburcij, Valerijan in Maksim, mučenci

19h
+
Janez Brenčič, obletna in Marija in Franc
, Petkovec
14
Sreda

15.4.2020
V Velikonočni osmini
Helena Alzaška, kneginja

19h
+
Jožef Leskovec
, obletna
, Petkovec
23
Četrtek

16.4.2020
V Velikonočni osmini
Sv. Bernardka Lurška, devica

19h
+
iz družine Čuk
, obletna
, Petkovec
10
Petek

17.4.2020
V Velikonočni osmini
Simon Barsabejski, škof in mučenec

19h
vsi
+
Jesenovcovi
, obletna
, Rovte
83
Sobota

18.4.2020
V Velikonočni osmini
Evzebij, škof

8h
+
Franc Logar
, obletna in godovna
, Rovte
104
Nedelja

19.4.2020
2. Velikonočna nedelja - Bela nedelja

Nedelja Božjega usmiljanja

7:30h
-
za farane

10h
+
Janez Mlinar
, obletna
, Rovte
7