70. obletnica postavitve spravne kapele

Na 21. nedeljo med letom bo ob 15h sveta maša ki jo bo vodil naš rojak Anton Trpin, dekan v Šentjerneju, ob somaševanju drugih duhovnikov. Na spominsko slovesnost vabita: Spominski odbor Farnih plošč župnije Rovte in KS Rovte.

Razlog za to je:
– 70. letnica postavitve prve spravne kapelice v Rovtah, edinstvene v Evropi.
– 100. letnica začetka I. svetovne vojne
– 23. avgust – Evropski dan spomina na žrtve totalitarnih in avtoritarnih režimov.
Če bo vreme primerno, bo maša pri kapelici. Po maši bo kulturni program. V njem bosta spregovorila dr. Andreja Valič Zver in župan občine Logatec g. Berto Menard. Prisoten bo tudi ameriški veleposlanik v Sloveniji Mussomeli. Ob tej priliki bo na ogled razstava o gradnji in zgodovini spravne kapele v prostorih župnišča. Seveda se bomo spomnili tudi vseh naših povojnih nedolžno pobitih žrtev, ki še danes čakajo na dostojen pokop.
Dobre gospodinje prosimo, da napečejo in prinesejo razna peciva in sokove za pogostitev vseh prisotnih pri sveti maši, ki naj bodo na nepovratni embalaži in jih dostavijo v soboto od 16h do 18h v župnišče.